VEEKINDLAD TELGID, ERI TÄHISED, TEIBITUB ÕMBLUSED, MIDA SEE KÕIK TÄHENDAB?

VEEKINDLAD TELGID, ERI TÄHISED, TEIBITUB ÕMBLUSED, MIDA SEE KÕIK TÄHENDAB?

Põhiline puhkuste periood on praeguseks küll möödunud, kuid hea ettevalmistusega saab ka külmal perioodil huvi korral suurepäraselt matkatud ja telgitud. Samas, kui külmade ilmadega telkimine ei tundu meeldivalt, siis pole põhjust muretsemiseks. Kevad on jälle käes enne kui arugi saame ning praegu on just see hetk et natuke ette planeerida ja vajadusel uurida, milline matkamisvarustus vastab täpselt just sinu vajadusele. Siinkohal vaatlemegi täpsemalt, mida peab õige telgi valimisel arvestama.

Esmalt peame seda mõistatust hakkama arutama küsimusest, millisteks tingimusteks on telki üldse vaja ja kui tihti plaanitakse seda kasutada. Kas matkamine ja telkimine on Sinu peres midagi regulaarset või pigem harvem nähtus? Sellest sõltub väga palju. Kui need peamised küsimused on vastused saanud, siis saab juba täpsemalt määratleda, millise kvaliteedi, materjali ja hinnaklassiga võiksid telgi ostmisel arvestada. Iga telgi juures on kõikide tema omaduste kirjeldamiseks toodud erinevad märgised. Vaatleme ka, mida miski tähis tähendab.

Meie e-poest leiad Colemani ruumikad telgid igas suuruses peredele mugavaks ja lõbusaks perepuhkuseks.

Esmalt tuleb selgeks teha peamised küsimused

Kõige lihtsam on vast otsustada, millise kliima jaoks telki on vaja osta. Kas telgid ainult kevadel/suvel ehk siis võrdlemisi soojade ilmadega või soovid ennast proovile panna ka külmemates oludes? Meie e-poes on iga telgi kohta eraldi välja toodud ka konkreetsele mudelile sobivad kasutusalad, mis aitavad täpsemalt otsustada, kas see konkreetne telk sobib just sellistes oludes kasutamiseks, nagu Sina tahad!

Teine võrdlemisi kerge küsimus, mis aitab jälle valikut oluliselt kitsendada, on see, mitut inimest telk võiks mahutada. Telk ei tohiks kindlasti olla liiga väike, et ei mahutaks nii seltskonda kui ka kaasa võetud asju, samas ei ole mugav, kui see on ka ülemäära suur. Seega inimeste arv aitab oluliselt otsustada, millise telgi peaksid valima. Meie e-poes saad valiku teha ühe hiireklõpsuga ja suuruse alt valida, mitmele inimesele telki otsid. See kuvab Sulle koheselt ette ainult need valikud, mis sinu valitud inimeste arvule sobivad. Päris lihtne või mis?

Meie kliendid hindavad kõrgelt Ferrino telke, mis sobivad ideaalselt nii lihtsust otsivale matkajale kui ka nõudlikumale rändajale.

Kolmandaks tuleb mõelda ka selle peale, kuidas seda telki soovid sihtkohtadesse transportida. Kas reisite perega telkima tavaliselt autoga või armastad oma teise poolega käia pikkadel jalgsimatkadel? Sellest sõltub, kui kokku pakitav ja raske kandam olla saab. Samuti olenevalt mugavusearmastusest on suur roll ka sellel, kui lihtne ja kiire on telgi kokkupanek ja lahti võtmine.

Seejärel detailid ja spetsiaalsed märgised

Paljude jaoks on määravaks argumendiks kahtlemata ka telgi hind. Mille peale tuleks aga mõelda, on see, et kvaliteetne telk püsib töökindlalt aastaid, kui mitte aastakümneid – olenevalt kasutamise tihedusest. Teada tuntud tõde on aga see, et väga odavatest materjalidest ja varuosadest kvaliteetset telki paraku ei saa. Seega hinna osas tasub mõelda selliselt, et teed telgi ostuga investeeringu ikkagi vähemalt ligikaudu viieks järgnevaks aastaks. Seda meeles pidades saad vaagida, milline hinna ja kvaliteedi suhe on just Sinu rahakotile sobivaim.

Üks olulisimaid parameetreid telgi juures on selle veekindlus. Keegi meist ei soovi ärgata metsas veelombis. Samas telgi veekindlus sõltub suuresti, millistes kliimaoludes soovid telkida. Veekindlust märgitakse arvuliselt mm’ides ehk veesamba kõrgus, millal telgi materjal hakkab vett läbi laskma. Hea veekindlusega telgid jäävad vahemikku 1500 – 2000 mm. Telgid, mille veekindlus jääb alla selle, sobivad pigem kuivemates oludes telkimiseks. Kui aga telgid tihedalt, sealhulgas ka aastaajal ja kliimaoludes, kus võid jääda suuremate vihmasadude alla, siis soovitame veekindluse näitu telgi valimisel kindlasti arvesse võtta.

Telgi veekindluse tagavad ka teibitud õmblused. Telgi kirjelduses on see alati välja toodud, kui telgil on teibitud õmblused. Teibitud õmblused on sellistel telkidel enamasti nii väliskattel kui sisetelgi põrandal.

Suuremale seltskonnale sobib avar Colemani telk hubasteks lõkkeõhtuteks ja kämpinguks.

Telgi UV- ja tulekindlus ning fiiberkaared

Kui telgid palju suvisel ajal või eksootilisemates kohtades, mängib olulist rolli ka telgi UV-kindlus. Pidev UV kiirgus võib muuta telgi materjali, eriti telgi kanga mikrostruktuuri muutusi ning kahjustada telgi kvaliteeti. UV-kiirguse kindlusega telgid on valmistatud just sellistest materjalidest, mis taluvad UV kiirgust võrdlemisi hästi.

On ka telke, mille väliskate on spetsiaalselt valmistatud tulekindla töötlusega. Sellist telki peaksid eelistama just siis, kui on plaanis telkide lähedal näiteks lõket püstitada. See tagab Sinu seltskonna ja ka asjade turvalisuse, et telk ei võtaks õnnetuste korral üles leeki. Seetõttu on selliste telkide väliskatted valmistatud kangastest, mis on töödeldud tulekindlaks.

Lisaks kangale on olulised ka telgikaarte materjal. Kvaliteetsemad telgid, mis sobivad kasutamiseks nii soojema kui ka külmema ilmaga on varustatud fiiberkaartega. Need on kaared, mis on valmistatud klaasfiibrist. Fiiber on hea materjal tugikaarte jaoks tavatingimustes telkimiseks, kui ei käida telkimas ekstreemsetes tingimustes. See materjal hoiab tugikaared kerged ja piisavalt painduvad, kuid ekstreemsetes lumistes ja tuulistes tingimustes ei pruugi nad raskuseke kaua vastu panna. Ekstreemsematele matkajatele sobivad paremini kallid alumiiniumkaared.


Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!