TALVEL TELKIMAS? NIPID KUIDAS HOIDA ENNAST SOOJAS

TALVEL TELKIMAS? NIPID KUIDAS HOIDA ENNAST SOOJAS

alvel ja telkima – kas tõesti? Tegelikult ei ole selles midagi väga erilist ning talvel telkimas käimine on järjest tõusev trend. Selle eelduseks on loomulikult õige varustus ja riided. Ilmselt on enamus meist kuulnud vanasõna, et pole olemas halba ilma, vaid valed riided. Loomulikult tuleb talvel olla eriti ettevaatlik, et endale külmaga liiga ei teeks. Haigestuda on kergem, kui suvisel perioodil, kuid oleme veendunud, et kui käitute nii nagu peab ei juhtu midagi halba. Telkimine talvel on omaette elamus, millest ei tasu ilma jääda ning on soovituslik kõigile vähemalt korra ära proovida. Järgnevalt vaatame üle milliseid telke ja muud varustust tasub kasutada talvel telkides.

Magamiskott

Nagu ka nimi ütleb, siis tegemist on kotiga, mille sees on võimalik magada. Sõltuvalt ilmast tuleb valida ka magamiskott, ning soovituslik on võtta alati pisikese varuga. Loomulikult on see igaühe enda valik, kuid kui metsas öösel külm hakkab, siis see just kõige toredam tunne ei ole. Näiteks Pathfinder magamiskotil on võimeline vastu pidama kuni oludes, kus temperatuur langeb 18 kraadi alla nulli. Selle magamiskoti puhul on tegemist ka väga multifunktsionaalse tootega, kuna seda on võimalik samasuguse magamiskotiga ka näiteks kokku ühendada. Peale ühendamist on tegemist ühe suure magamiskotiga.

Matkamatt

Peale korraliku magamiskoti välja valimist on kindlasti vaja ka korralikku ja soojapidavat matti, mis endale alla panna. Kindlasti peaks vältima kõige lihtsamaid täispuhutavaid madratseid. Esimene põhjus selleks on see, et need vajuvad teil ööga tühjaks tänu jahedale keskkonnale, ning teiseks ei ole nad hea soojuspeegeldusega. Mati mõte peaks olema soojust tagasi teie keha poole peegeldada, mitte seda maapinda lasta. Selliseks puhuks sobib väga hästi NAP matkamatt, mis on loodud just talvistesse oludesse. Matil on ühel pool aluminiseeritud pind, mis peegeldab soojust tagasi ja teisel pool kummist osa, mis hoiab matti ilusti paigal ja matt ei libise kuskile ära öö jooksul. Talvel telkimas olles tasub kindlasti meeles pidada, et varustus peab olema sobilik ning hoolikalt läbi mõeldud.

Telgid

Vähemalt sama tähtis nagu eelnevad punktid on ka telgid või telk. Ilmselt saavad kõik aru, et ilma telgita on küllaltki keerukas telkida. Valides endale sobivat telki, tuleb jälgida, et telgil ei ole üleliia palju ventilatsiooniavausi. Vastasel juhul lihtsalt jahe õhk ja tuul tulevad avaustest sisse ja öö võib kujuneda jahedaks kogemuseks. Meteora 4 telk on oma klassi üks parimaid, sest tal on olemas tugev soojust isoleeriv pealispind ja korralik veekindlus. Oluline on see just sellepärast, et kui olete talvel õues, siis te ei soovi, et teie telgi sisemus oleks märg. Teise põhjusena tõime välja soojusisolatsiooni aga mida see üldse tähendab? Lühidalt öeldes tähendab see seda, et kui olete telgis sees, siis teie kehad kiirgavad soojust ja telgi pinnalt peegeldub see tagasi. Tagasi peegeldudes tekib nii öelda kütmise effekt ja lõpuks on telk märkimisväärselt soojem, kui väljas olev temperatuur.

Soojad riided ja hea varustus kaasa ja nautige karget õhku talvises looduses. Kõik vajaliku telkima minekuks leiate meie e-poest


Liitu uudiskirjaga ja saa 4% allahindlust oma esimeselt ostult!

Kui liitud meie uudiskirjaga saad koheselt 4% allahindlust oma esimeselt ostult!